2. El Klima

2.el klima
2. El Klima

2. El Klima

2. El Klima alım satımında firmamız hizmet vermektedir. Sağlam, kaliteli ve uygun fiyata klima bizde bulabilirsiniz. Uzman ekibimiz ile montajını yaparak teslim ediyoruz. 

Artık klima yaşam alanlarında hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Özellikle de şehrimizde klimasız bir yaşam çok zor görünmektedir. Çünkü aşırı yüksek nem oranı, bunaltıcı yaz günleri yaşamı olumsuz etkilemektedir.  Bu nedenle hemen hemen herkes ihtiyacına cevap verecek ekonomik durumuna uygun bir klima almaktadır. Tabi ki de yeni klima fiyatlarının aşırı yüksek olması 2. el klima talebini artırmaktadır.

2. El Klima Çeşitleri

Öncelikle merkezi klima ve bireysel klima sistemleri diye ikiye ayrılır. Merkezi sistemler büyük alışveriş merkezlerinin veya büyük binaların iklimlendirme işinde kullanıldığı için konumuz dışında. Bizim evimiz, iş yerimiz, büro veya ofisimiz de kullandığımız bireysel klima çeşitleri.

 • Split tip klimalar
 • Paket tip klimalar
 • Pencere tipi klimalar ( Pencere tipi klimalar split klimaların ortaya çıkmasıyla artık kullanılmamaktadır)

Split klimalar da şekil ve tiplerine göre farklılık göstermektedir. Split klimalar bir dış ünite bir veya birkaç (multi sistem) iç üniteden oluşur. Aralarında gaz akışını sağlayan borular vardır. Genellikle bizim alım satımını yaptığımız klima çeşidi duvar tipi split klimadır. Çünkü kullanım kolaylığı ve tasarruflu modellerinin varlığı nedeniyle tercih sebebidir. Ayrıca Split klimaların bulunduğu ortamın havasını temizleme, nem alma, haftalık/günlük programlanabilme, uzaktan kumanda vb. özelliklere sahip modeller de mevcuttur.

Kullanım yerlerine ve ihtiyaca göre şu şekilde tipleri vardır:

 • Duvar tipi
 • Yer-tavan tipi
 • Salon tipi
 • Kanal / Gizli tavan tipi
 • Kaset tipi

2. El Klima Alırken Nelere Dikkat Edilir

Bildiğiniz üzere değişik markaların çeşitli modellerde, farklı tiplerde klimaları var. O halde biz klima seçerken nelere dikkat edeceğiz. Öncelikle ekonomik durumumuza yani ödeme gücümüze bakacağız. yani gücümüze uygun fiyatlı bir model düşüneceğiz. Daha sonra kullanacağımız yere uygun model ve büyüklükte olmasına dikkat edeceğiz. Tabi ki de servis ve yedek parça durumunu da göz önünde bulunduracağız.

En önemlisi eğer 2. el klima alacaksanız bir daha düşünmeniz gerekir. Çünkü sağlam, kaliteli ve uygun fiyata klimayı güvenilir bir esnaftan bulmanız gerekir. Aksi takdirde rahat edeyim derken kabusu yaşarsınız. Çünkü aldığınız klima denildiği gibi değildir. Ya düzgün çalışmıyordur, ya çok tüketiyordur, ya da sinirleri bozacak kadar sesli çalışıyordur. İşin en kötü tarafı da satıcıya şikayete gittiğinizde siz kabahatli olursunuz. Ve ne yapacağınızı bilemezsiniz.

Tüm bunları yaşamamak; klimanız ile birlikte huzurlu, keyifli bir yaşam hayal ediyorsanız dikkatli olmalısınız. Birincisi sözünün ve sattığı cihazın arkasında duracak güvenilir bir esnaf bulmalısınız. İkincisi o esnafın klima montajını yapan servisin işinin ehli olması gerekir. En önemlisi de bir sorununuz olduğunda sizi güler yüzle karşılamalı ve sorununuza çözüm üretmeli.

Araştırın, soruşturun ve karar verin; çünkü Mersin’de kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi biziz. Çünkü biz yıllardır Mersin’de ikinci el eşya, mobilya, beyaz eşya sektöründe sorunsuz, problemsiz hizmet veriyoruz. Şimdiye kadar tüm müşterilerimiz memnun kalmışlardır ve yıllardır ilişkilerimiz sürmektedir. O halde bizi aramanızı ve iş yerimize bekleriz. Mersin Kaya Sandık Odaları yılların tecrübesi ve güvenilir adrestir.

Klima Kullanırken Nelere Dikkat Edilir

Klimaları daha uzun süreli ve tasarruflu kullanmak için bazı şeylere dikkat etmeliyiz. Aksi taktirde klima çabucak yıpranır veya aşırı tüketim bedeli öderiz. Özellikle klima da enerji tasarrufu önemli. Çünkü her ay elektrik faturasını ödeyeceğiz. O halde nelere dikkat etmeliyiz:

 • Klimanızı yazın soğukta çalıştırırken çok düşüğe ayarlamayın. Rahat edeceğiniz serinlik için en yüksek sıcaklığı seçin Çünkü elektrik tüketiminde en az % 10 tasarruf sağlarsınız.
 • Nemin çok yüksek olduğu günlerde mutlaka nem alma modunda çalıştırınız.
 • Klimayı kullandığınız mekanın duvar, kapı ve pencerelerinin ısı yalıtımı yapılmış olmalı.
 • Çok sıcak olan günlerde camlarda ki perde, jaluzi veya varsa kepenklerin kapalı olmasına özen gösteriniz.
 • Klima iç ünitesinin hava giriş veya çıkışının perde, mobilya veya herhangi bir şeyle kapanmamasına dikkat ediniz.
 • En önemlisi de klimanızın yılda iki kere bakımını yaptırmalısınız.

Sonuç olarak; klima artık hayatın bir parçası olmuştur. İyi, sağlıklı ve uygun bir klima seçimi hayatınıza renk katacaktır. Bunun için bizi seçerseniz hem kaliteyi uygun fiyata almış olursunuz. Hem de alırken ve kullanırken sorun ve problem yaşamazsınız.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir