2. El Oturma Grupları

2. el oturma grupları
2. el oturma grupları

2. El Oturma Grupları bir günün ardından yorgunluğumuzu atacağımız, ayaklarımızı uzatıp dinleneceğimiz eşyalarımızdır. Özellikle uyuduğumuz saatleri saymazsak, evimizde en çok vakit geçirdiğimiz kısım herhalde oturma odasıdır.

Banyo mutfak gibi bölümler farklı işlevleriyle öne çıkarken, oturma odası zor bir günün yorgunluğunu oturarak atmak için yerleştiğimiz yerdir. Ve dekorasyonu da bu bakımdan son derece önemlidir. Peki oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı? Bazen rahat bir kanepede uzanıp film seyretmek isteriz.

Bazen de samimi bir ortamda konuklarımızla sohbet etmek isteriz. Genellikle de aile bireyleri ile günün kritiğinin yapıldığı bir mekandır. O halde birçok etkinliğin yaşandığı oturma odasının dekorasyonu hem göze hoş gelmeli, hem de mümkün olduğunca pratik ve kullanışlı olmalıdır.

2. El Oturma Grupları Alırken Nelere Dikkat Edilir

2. el oturma grupları alırken öncelikle modern ve rahat bir oturma grubu olmalı. Renk ve model olarak herkesin kendi beğenileri faklıdır. Ancak alacağınız oturma grubunu nerede ve ne amaçla kullanacağınız önemlidir. Onlara siz karar vereceksiniz.

O halde biz burada 2. elden oturma grubu aldığınız zaman nerelerine dikkat etmelisiniz onu belirtelim. Zira bir çok insan alırken fark edemediği ve zamanla aldığına pişman olduğu hususlar var. Peki nedir bu hususlar.

Birçok satıcı satacağı 2.el oturma grubunun defolarını, problemlerini kamufle ederek müşteriye satar. Bu durumu müşteri bir zaman sonra fark eder. Ama artık iş işten geçmiştir, o saatten sonra ne değiştirebilirsiniz ne de derdinizi anlatabilirsiniz. Gitseniz de sizi dinlemez, yavuz hırsız misali sizi suçlu çıkarır.

O halde ne yapacağız ? Beğendiğimiz oturma grubunun her tarafını dikkatlice gözden geçireceğiz hatta elden geçireceğiz. Kamufle edilmiş yanık, yırtık, soluk veya lekeli bir yer var mı diye.

Alacağımız oturma grubu yaylı ise oturup yaylar ses çıkarıyor mu diye kontrol edeceğiz. Ayrıca oturduğumuz yerden sağa sola esneteceğiz ki iskeletinde problem veya oynama var mı anlayabilelim. Özellikle de kumaşının durumu nasıl sağlam mı yoksa silme ve güneşin etkisiyle çürüme belirtileri var mı?

Tüm bu kontrolleri dikkatlice yapmalıyız. Ki sonradan pişman olup üzülmeyelim. Tüm bunları ben açık açık yazarken bir çok esnafın bana kızacağını duyar gibiyim. Artık bu yazı bizim değil ama bazılarının canını yakacak. Çünkü siz dikkat ederseniz eskisi gibi her oturma grubunu rahatça satamayacaklar.

Bizi etkilemez zira biz sorunlu, problemli eski model alıp satmıyoruz. İyi paralar veriyoruz ve iyi, sorunsuz oturma grupları alıyor ve satıyoruz. Dolayısıyla problem yaşamıyoruz.

Yok ben bu kadar uğraşamam öyle bir bakarım renk ve modelini beğenir alırım diyorsanız. O halde dürüst ve güvenilir özü sözü doğru bir esnaftan alış veriş yapmalısınız.

Oturma Grubu Çeşitleri

Kullanım yerlerine ve kullanım amaçlarına göre çeşitli şekillerde ve modeller de üretilmiş oturma grupları var.

Çekyat ve kanepe grupları

L köşe koltuk takımları

Klasik koltuk takımları

Spor koltuk takımları

Siz bu takımlardan kullanacağınız yere ve amaca hangisi uygunsa o tarzda bir oturma grubu seçmeniz gerekir.

Oturma Grubu Fiyatları

Yeni oturma grubu fiyatlarının çok uçuk olası nedeniyle elbette ki 2. el de fiyatlar çok makul. Biz sıfır ayarında ki bir oturma gurubunu yeni fiyatının neredeyse yarı fiyatından da aşağıya veriyoruz. Halbuki daha doğru dürüst kullanılmamış takım mağazaya koysanız sıfır diye satılır durumda.

Tabi ki 2. el de fiyatlar oldukça uygun. Ancak sizin burada yapacağınız doğru ve düzgün ürünü bulabilmek. Bunu için bize gelin en azından detaylarına kadar ne aldığınızı bilerek alış veriş yapmış olursunuz. Çünkü biz sattığımız ürünlerin artı ve eksi olarak neyi var neyi yoksa söylüyoruz kararı size bırakıyoruz.

Eğer 2. el oturma grupları satacak iseniz yine bizi arayın. Çünkü alırken de piyasanın gereği ne ise ona uyduğumuza emin olabilirsiniz. Hatta satın alırken piyasanın üzerinde bir fiyattan alıyoruz. Paranızı anında nakit olarak ödüyoruz ve nakliye hamaliye masraflarını da biz karşılıyoruz.

Sonuç itibarıyla:

2. el oturma grupları veya 2. el eşya ve mobilya alırken çok dikkatli olun, düzgün ve dürüst esnaflarla alışveriş yapın. Sattığınız ürünün parasını peşin alın sonraya bırakırsanız alabilmeniz çok zor olur.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir